
Photo: Ai@ce
Height: 4,800m
Day: 5°C to -10°C
Night: -5°C to -15°C
Normal range of Min. Temp high on mountain (without windchill)
enlarge
| Min. Temp: | -10ºC |
| Weight: | 280g |
| Fabric: | Ultrashell |
| Down Quality: | 1000 |
enlarge
| Min. Temp: | -15ºC |
| Weight: | 365g |
| Fabric: | Ultrashell |
| Down Quality: | 1000 |
enlarge
| Min. Temp: | -20ºC |
| Weight: | 500g |
| Fabric: | Ultrashell |
| Down Quality: | 1000 |