
Photo: Pavel Novak
Height: 5600m
Day: 5°C to -5°C
Night: -5°C to -15°C
Normal range of Min. Temp (without windchill)
enlarge
| Min. Temp: | -5ºC |
| Weight: | 240g |
| Fabric: | Ultrashell |
| Down Quality: | 1000 |
enlarge
| Min. Temp: | -15ºC |
| Weight: | 365g |
| Fabric: | Ultrashell |
| Down Quality: | 1000 |
enlarge
| Min. Temp: | -20ºC |
| Weight: | 500g |
| Fabric: | Ultrashell |
| Down Quality: | 1000 |