
Photo: Pavel Novak
Height: 5600m
Day: 5°C to -5°C
Night: -5°C to -15°C
Normal range of Min. Temp (without windchill)
enlarge
| Min. Temp: | -9ºC |
| Weight: | 655g |
| Fabric: | Ultrashell |
| Down Quality: | 1000 |
| Zip: | Short |
| Full zip options? | Yes |
enlarge
| Min. Temp: | -15ºC |
| Weight: | 770g |
| Fabric: | Ultrashell |
| Down Quality: | 1000 |
| Zip: | Short |
| Full zip options? | Yes |
enlarge
| Min. Temp: | -21ºC |
| Weight: | 885g |
| Fabric: | Ultrashell |
| Down Quality: | 1000 |
| Zip: | Short |
| Full zip options? | Yes |