enlarge
| Min. Temp: | -5ºC |
| Weight: | 585g |
| Fabric: | MX |
| Down Quality: | 1000 |
| Zip: | None |
| Full zip options? | Yes |
enlarge
| Min. Temp: | -9ºC |
| Weight: | 655g |
| Fabric: | Ultrashell |
| Down Quality: | 1000 |
| Zip: | Short |
| Full zip options? | Yes |
enlarge
| Min. Temp: | -15ºC |
| Weight: | 770g |
| Fabric: | Ultrashell |
| Down Quality: | 1000 |
| Zip: | Short |
| Full zip options? | Yes |